Відпочинок в Туреччині

Кожна людина мріє відпочити хоча-б один раз в рік на морі, і коли мить відпустки наближається - постає питання, куди поїхати, в Турцію, Єгипет, чи на рідне Чорне море. Важко дати однозначну відповідь на це питання, але напевно сказати можна одне, хто хоча-б один раз спробував відпочинок в Туреччині, на рідне Чорне море їхати відпочивати уже не хоче.

Чи варто планувати відпочинок за кордоном і на скільки це безпечно? Варто, і це навіть безпечніше ніж відпочинок вдома. Усе настільки налагоджено і продумано, що боятися взагалі немає чого, навіть якщо ви їдете перший раз і самі.

Відпочинок в Туреччині і відпочинок в Єгипті, у чому різниця?

Курорти Єгипту розташовані на узбережжях Червоного моря, яке само по собі є морським природнім заповідником. Різноманіття коралів, рибок та інших морських мешканців не залишить байдужим навіть самих вибагливих відпочивальників, а от сервіс, у порівнянні із Турецьким, дещо не дотягує.
Самі відомі туристичні райони Єгипту - Хургада і Шарм-Ель-Шейх.
Хурга́да — місто в Єгипті, розташоване на Західному узбережжі Червоного моря, за 500 км на Південний схід від Каїра, та є адміністративним центром однієї
з 26 Єгипетських провінцій. Для відпочинку в Хурга́ді потрібна віза, яку ставлять по прибутті в Єгипетський аеропорт. Віза, терміном на місяць
коштує - 15 доларів.
Шарм-Ель-Шейх розташований на самому Півдні Синайського півострова, між заливами Червоного Моря Акаба та Суеца. Шарм-Ель-Шейх є більш Європейським туристичним районом із мережами відомих світових готелів, відповідно і ціни на відпочинок на порядок вищі ніж у Хурга́ді. Для відпочинку в Шарм-Ель-Шейху віза не потрібна, але ви не маєте права залишати межі Синайського півострова. Якщо не планується ніяких екскурсій то цей варіант згодиться, якщо ж хочете насолодитись пейзажами Єгипту - тоді обов'язково потрібна віза.

Отже, якщо ви бажаєте оглянути різноманіття фауни Червоного моря - Вам у Єгипет, якщо ж до душі відпочинок із комфортним сервісом - їдьте до Туреччини.

Туреччина - країна з унікальним розташуванням та теплим середземноморським кліматом. Країну омивають чотири моря із різних сторін: з Піночі - Чорне та Мармурове, із Заходу - Егейське, із Півдня - Середземне. Розкішні та доглянуті пляжі, тепле море, жарке сонце, налагоджений сервіс та доступні ціни, притягують відпочивальників з усього світу. Тут можна підібрати відпочинок на будь-який смак, молодіжний, сімейний разом з немовлятами або екскурсійний, та просто насолоджуватись.

Курортні райони Туреччини: Аланія, Сіде, Белек, Анталія, Кемер, Фетхіє, Даламан, Мармарис, Бодрум.

карта туристичних районів Туреччини

Анталія - найвідоміший і самий головний туристичний центр Туреччини. Тут знаходиться аеропорт, куди прилітають туристи із усього світу, і уже із Анталії роз'їзжаються на комфортабельних автобусах по запланованим містам відпочинку. Анталія - місто з дуже розвиненою інфраструктурою розваг, готелей, торгових центрів. В районі Анталії є три великих водоспади, аквапарк "Акваленд" і один із самих більших у світі водяних тунельних акваріумів. Анталія - більше підходить для любителів активного відпочинку.

Аланія, Белек - найкращі місця для спокійного сімейного відпочинку із дітьми. Піщані пляжі та мілке море біля берега - рай для немовлят. Для тих, хто не вміє плавати - це чудові місця, щоб навчитися, так як на солоній морській воді це вдається набагато легше, ніж на прісній.

Кемер - вважається географічним центром курортної зони Туреччини. Це більш молодіжний курорт із безліччю розваг, вечірніх дискотек та вечірок. Пляжі Кемера із масивної гальки, тому якщо Ви збираєтесь сюди - варто потурбуватись про купальні тапки.

Сіде, Фетхіє - міста, в які приїзжають для спокійного відпочинку із можливістю насолодитися стародавньою архітектурою. Бухти, острови, скелі, підводні печери, пірнання з аквалангом - усе це тут.

Мармарис - місто, яке омивається двома морями: Егейським і Середземним. Первозданна краса, чудові пісчані пляжі - просто райске місце, відповідно і ціни на відпочинок в Мармарисі одні із самих вищих.

З місцем визначилися. Далі потрібно звернутись до туроператора і придбати тур.

Вибираємо готель. На що звернути увагу? Перше - це статус та направленність готелю. Для відпочинку в Туреччині підбирають в основному чотирьох та пятизіркові готелі, де все включено. З приводу харчування все приблизно однаково як в четвірці так і пятірці. Їж, пий чого хочеш і скільки хочеш, а меню і різноманітність блюд залежить лише від фантазії шеф кухаря. Різниця - наявність у пятірки безкоштовного бару на пляжі біля моря, та безкоштовний сейф. В четвірці - ці речі платні. В деяких пятірках в номері може бути безкоштовний мінібар, в четвірці - замість нього звичайний холодильник. В будь-якому випадку, перш ніч починати спорожняти вміст холодильника чи міні-бару потрібно поцікавитись, що платно, а що надається безкоштовно. Це можна зробити на ресепшині, або в інформаційному листі, який знаходиться в номері. Важливим моментом є наявність у готеля власного пляжу, бо якщо такого немає - Вам доведеться викласти від одного до трьох доларів в день на одну особу за лежак, або просто стояти на березі чи насолоджуватись в басейні готелю.

Басейн в готелі

На сьогоднішній день відпочинок в Туреччині досить популярний, тут все систематизовано і налагоджгно, тому навіть якщо Ви звернетесь до маловідомого туроператора чи агента - не варто боятися проблем, так як вся інформація вноситься в загальну базу. Але все ж таки намагайтеся купувати тури у відомих великих операторів, тому що у випадку нештатної ситуація проблеми вирішуються швидше, ніж тоді, коли ви придбали тур у невеликого турагента.

Придбавши тур для відпочинку в Туреччині, Ви маєте отримати:

договір про надання туристичних послуг;
ваучер;
квитки на літак в обидві сторони.

Ваучер - являє собою лист А4 із трьома одинаковими квитанціями, може бути із печатками, може бути без печаток. В ваучері зазначається вся інформація відносно вашого відпочинку, прізвище імя, дата вильоту та прильоту, назва та тип готелю, реквізити сторони, яка вас приймає у Туреччині. Перша частина відривається і віддається гіду по прибутті в Турецький аеропорт, вона є білетом для того, щоб Вас доставили із аеропорту у відповідний готель, друга частина надається на ресепшин готеля при заселенні, третя залишається у Вас,
вона є як - би документом вашого легального перебування в Туреччині.

Квитки на літак в обидві сторони - це інформація відносно рейсу, роздрукована на листах А4.

Отже, як тільки ви придбали тур, вся інформація по вам та умовам вашого відпочинку, вильоту/прильоту заноситься в електронну базу, тому ваучер і білети є скоріше інформаційні брошури ніж документи, але втрачати іх не варто.

Тур придбали, далі можна пакувати валізи. У Вас може бути ручна кладь і багаж. Ручна кладь - невелика сумка чи валіза, які ви можете взяти із собою в літак. Розміри їх мають бути такими, аби вони помістились в багажній полиці над сидіннями, а саме, не більше 56 см./ 25 см./ 45 см. Вага ручної кладі встановлюється авіакомпанією в межах від 3 до 15 кг. Середньою нормою вважається 7кг. В ручну кладь потрібно брати документи, цінні речі, ключі, гроші. В ручній кладі заборонено перевозити продукти, рідини, обсягом більше 100 мл. В ручну кладь ви можете взяти продукти чи напої із Дюті-фррі в фірмовій упаковці.

В ручну кладь обовязково положіть купальник чи плавки. Такі випадки дуже рідкі, але буває, що при перевантаженні, ваш основний багаж поїхав в інше місто чи країну, вам його звісно повернуть, але коли? А приїхати на довгоочікуваний відпочинок і залишитись без купальника - не зовсім приємно.

Основний багаж - валіза або сумка із вашими речами, які здаються при реєстрації в багаж. Вага багажу на одну людину має бути не більше 21 кг. В багажі не можна перевозити крихкі речі, продукти що швидко псуються, гроші, документи, зброю та інше. Якщо є вільне місце - візьміть кілька пляжних рушників, так як в Туреччині із цим чомусь проблема, в одному готелі їх можуть видавати, в іншому - ні. Тоді прийдеться іти на місцевий ринок і купувати. Один пляжний рушник коштує від трьох доларів. В основний багаж можна брати алкоголь, але не обов'язково, так як всі алкогольні напої місцевого виробництва в Туреччині - безкоштовно, правда міцних напоїв наливають не багато за один раз, тому приходиться трохи побігати. Дуже смачне Турецьке пиво, червоне та біле вино, а от горілка їхня - так собі.

Для запобігання крадіжкам та ушкодженням багаж рекомендується обтягнути стрейч-плівкою. Якщо ви не зробили це самі, то такою послугою можна скористатись в аеропорту, вартість від 50 грн. Більш детальну інформацію відносно багажу можна переглянути на сайті авіокомпанії, послугами якої ви будете користуватися.

Багаж зібрали, себе взяли - полетіли відпочивати.

По прибутті в наш аеропорт проходите реєстрацію, на якій здаєте основний багаж, паспортний контроль і ви в зоні Дюті-фрі очікуєте на посадку. Приїзжати в аеропорт слід не меньше ніж за дві години, якщо летите перший раз - то краще за три. Летіти до Туреччини від 1 до 3 годин, дивлячись з якого міста ви вилітаєте. При прибутті до Туреччини обовязково проходите паспортний контроль вікно "VIZA", в паспорті вам мають поставити штамп із датою прибуття(а при відльоті додому із датою відбуття). Віза до Туреччини не потрібна, че формальна процедура, яка підтверджує ваше легальне перебування на території іншої країни. Поставили штамп і ідете за багажем. Шукаєте велику конвеєрну стрічку із валізами і номером вашого рейсу, забираєте свою і на вихід. На виході із аеропорту на вас чекають десятка два гідів із табличками назв туроператиорів приймаючої сторони. Зверніть увагу, що назва відправляючого Вас туроператора може відрізнятися від назви приймаючого оператора, тому шукаєте саме назву приймаючої сторони, яка прописана в вашому ваучері. Гід направляє вас до інформаційної стійки, там у вас відірвуть одну частину ваучера і відведуть або скажуть на який автобус потрібно сідати. Сідаєте в автобус і їдете до свого готелю. В автобусі свій гід який на пртязі усього часу буде наполегливо рекомендувати вам скористатися ескурсіями тільки їхньої компанії. Приїзжаєте в готель, по правилам, гід із автобуса має завести вас в готель і поселити, якщо він цього робити не хоче, то можете напомнити йому про це. При поселенні в готель, гід який вас супроводжує, обовязково має повідомити вас як звати гіда, який буде відповідати за ваше перебування в Туреччині і коли відбудиця зустріч із ним. На ресепшині готелю у Вас забирають другу частину ваучера, третя залишається у Вас. Коли вас проведуть у кімнату, подивіться, чи там усе гаразд, перевірте чи працює кондиціонер, якщо щось не так підійдіть на ресепшин і попросіть замінити кімнату. Там обовязково є хоча-б одна людина, яка розуміє російську мову. І взагалі, в Туреччині тебе зрозуміють скрізь. Таке враження, що турків там меньше ніж словян, російська мова на кожному кроці. Раніше за додаткових 5-10 доларів можна було легко домовитися за кімнату із видом на море, але останнім часом туристів побільшало і це зробити не завжди вдається. Поселяєтесь в номер обовязково активуйте сейф. В пятизіркових готелях він зазвичай безкоштовний, в чотирьохзіркових - коштує від 1 до 2 доларів в день. Але якщо ви хочете насолодитись відпочинком а не переживати за документи і гроші, які залишаєте на пляжі - це якраз те, за що варто додатково доплатити. Якщо ви їдете із друзями чи знайомими, і вас поселяють у кілька номерів, можете взяти один сейф на всіх. Інформаційна зустріч із Вашим гідом зазвичай відбувається на другий день. На ній гід має поставити вам штампік на частині ваучера. яка залишилась у вас. Це є своєрідною реєстраціє вас, як туриста.

Основна задача гіда - продати вам свою екскурсію, яка зазвичай дещо дорожча ніж місцева. Тому, якщо ви на таку не збираєтесь, відмовтесь від неї лише тоді, коли отримаєте від гіда всю необхідну вам інформацію, бо як тільки но ви скажете, що не бажаєте їхати на екскурсії, гід відразу починає вас просто ігнорувати.

Ящо навіть по якійсь причині гід не поставив вам штамп про реєстрацію - нічого страшного, можете сміливо гуляти та подорожувати містом, головне адекватно себе поводити і ніякий жандарм вас не зупинить. Якщо так трапилось, що вас забрали в відділок жандармеріі, то викличуть вашого гіда і з ним будуть розбиратися. Туреччина, хоч і мусульманська країна із суворими правилами, але до туристів тут ставляться доволі лояльно, але дещо все таки слід памятати.

В купальниках можна ходити лише на території готелю та прилеглих зонах, якщо ви йдете у місто - на вас має бути одяг. Не можна розпивати алкогольні напої у громадських місцях. Потрібно бути уважним при фотографуванні, якщо ви ненароком наведете фотоапарат на жінку у хіджабі - це буде велика образа для неї із вашої сторони.

Турецька валюта - ліра. Ви можете скрізь розраховуватися доларами, але якщо хочете дещо зекономити, по приїзду варто звернутись в банк і обміняти долари на ліри. Стосовно екскурсій - Туреччина не виділяється різноманіттям, але подивитись є на що. У приймаючої сторони, яку буде рекламувати Ваш гід - дорого і надійно. Вас у певний час забирають автобусом від готеля і туди ж і привозят.

Туреччина, ладшафт

Найдешевші екскурсії у місцевих жителів, які дуже люблять торгуватись і готові за певну плату звозити вас, куди побажаєте. Гід наполегливо буде Вас відговарювати від таких послуг, аргоментуючи це тим, що там вас можуть вбити, зарізати і таке інше. Ніхто нікого не ріже і не вбиває. левова частина бюджету Туреччини складається із надходжень від туристів, якби це було так, то влада швидко із цим розібралася - б. А от попросити додаткових сто чи двісті доларів за те, щоб вас доставити назад - можуть запроста.

Як компромісний варіант, при бажанні поїхати на екскурсїю краще скористатись послугами місцевих туристичних фірм, їхні столики та розкладки розташовані на набережних, біля пляжів. Це дещо дорожче, ніж у місцевих джигітів, але надійно. Вартість екскурсії стартує від 15 доларів.

Туреччина море

Відпочиваєте і насолоджуєтесь. За добу, до дати зворотнього відїзду - підходите на ресепшин і запитуєте, де можна подивитись інформацію про дату вильоту вашого рейсу. Ця інформація є у вашому ваучері, але так як рейси чартерні, час вильоту може бути змінено, тому уточнюєте, коли виліт і коли вам потрібно бути із речами в холі готелю. За вами заїзжають і відвозять до аеропорту.


Відпочинок в Туреччині - вартий коштів, які на нього будуть потрачені у прямому розумінні слова, і заробити ці кошти можна, зареєструвавшись представником або координатором компанії AVON.